← PanduanJawapan

Berapa kerap restoran di Kuala Lumpur patut post di Instagram?

Oleh pasukan Suara · Dikemas kini 24 Oktober 2026

Read in English

Jawapan ringkas: dalam sampel kami sebanyak 105 akaun awam restoran dan kafe di Kuala Lumpur, akaun median membuat post 5.4 kali sebulan, sedikit lebih daripada seminggu sekali. Dalam keseluruhan Index (1,355 akaun), akaun yang lebih kerap post mendapat kurang suka setiap post bagi setiap 1,000 pengikut, jadi post setiap hari bukan apa yang dilakukan oleh akaun terbaik.

Kuala Lumpur, Oktober 2026Median
Post sebulan5.4
Suka setiap post bagi 1,000 pengikut2.5
Bahagian post berbentuk video47%
Bahagian post berbentuk karusel21%
Hashtag setiap post4

Apa kata data tentang kekerapan

Dalam keseluruhan sampel Index sebanyak 1,355 akaun, median bagi akaun yang post kurang daripada 4 kali sebulan ialah 8.0 suka setiap post bagi 1,000 pengikut, berbanding 2.7 bagi akaun yang post 13 kali atau lebih. Ini korelasi, bukan bukti bahawa kurang post menyebabkan lebih banyak suka, tetapi ia menunjukkan satu atau dua post yang baik setiap minggu adalah sasaran yang munasabah bagi kebanyakan restoran.

Apa yang perlu dipost

Video ialah 47% daripada post restoran di Kuala Lumpur dalam sampel kami, lebih tinggi daripada 40% di kesemua 10 bandar. Karusel 21% dan gambar tunggal 33%. Gabungan video pendek, karusel hidangan dan ruang anda, serta sesekali gambar tunggal, sepadan dengan apa yang restoran tempatan sudah lakukan.

Bila perlu post

Untuk Instagram di Kuala Lumpur, analisis Suara menunjukkan Selasa 3 petang hingga 8 malam dan Rabu 12 tengah hari hingga 7 petang, waktu tempatan. Khusus untuk restoran dan kafe, tiada waktu yang secara konsisten lebih baik. Lihat waktu terbaik untuk post di Kuala Lumpur (dalam Bahasa Inggeris), disemak semula setiap minggu.

Bagaimana Suara membantu

Suara buatkan untuk anda: kongsi Instagram atau laman web anda, dan Suara menghasilkan post untuk seminggu, setiap minggu, daripada gambar anda sendiri, mengikut gaya dan nada jenama anda. Setiap post dihantar kepada anda dalam chat Telegram, dan tiada apa yang disiarkan sehingga anda meluluskannya. Minggu pertama anda percuma. Mulakan minggu percuma.

Soalan lazim

Adakah post setiap hari lebih baik?

Tidak dalam data kami. Akaun yang lebih kerap post mendapat kurang suka setiap post bagi 1,000 pengikut. Ia korelasi, jadi kualiti dan konsistensi lebih penting daripada jumlah.

Berapa banyak hashtag yang restoran di Kuala Lumpur guna?

Median ialah 4 hashtag setiap post dalam sampel Kuala Lumpur kami, berbanding 1 di kesemua 10 bandar.

Dari mana data ini?

Suara Restaurant Index: akaun Instagram awam restoran, kafe, bar dan kedai roti tempatan, dikumpul pada Oktober 2026. Kemas kini seterusnya pada Januari 2027.

Sumber

Disemak pada 24 Oktober 2026. Angka diambil daripada sumber yang dipautkan; kami menyemaknya semula setiap minggu.

Jawapan lain